Dlaczego warto

Inicjatywy podejmowane przez Ruch Światło-Życie są współfinansowane przez współpracującą z nim Fundację Światło-Życie.

Ruch prowadzi działalność wychowawczą wśród dzieci i młodzieży, starając się zakorzenić w nich wartości religijne i społeczne, poprzez upowszechnianie wzorców osobowych i rodzinnych – wzorców człowieka wolnego i otwartego na potrzeby innych ludzi. Uczy jak być pomocnym, samodzielnym i odpowiedzialnym. Swoje działania koncentruje też na pomocy rodzinie oraz ograniczaniu przyczyn i skutków patologii i zagrożeń społecznych, takich jak alkoholizm, narkomania i nikotynizm.

Na terenie diecezji warszawsko-praskiej działania Ruchu wspiera Ośrodek Fundacji Światło-Życie PRAGA w Warszawie i, jeśli zechcieliby Państwo wesprzeć tę aktywność naszej diecezji, prosimy o wskazanie Ośrodka w pkt. Informacje Uzupełniające.

Dokument został dodany dnia 18.12.2009 o 22.13, ostatnio aktualizowany 7.01.2010 o 21.40