„Akwarianie” nigdy się nie nudzą

Świetlica środowiskowa „Akwarium” jest kolejnym dziełem naszego ośrodka. Mieści się przy ul. Mehoffera 4 na Tarchominie. Działa zaledwie od października 2009 roku, ale zdążyła już sobie zaskarbić przychylność 30 dzieciaków w wieku 6–13 lat. Zajęcia odbywają się
od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 19:00 i są bezpłatne. Dzieciaki mogą między innymi odrobić lekcje w ciszy, korzystając z pomocy kadry oraz wolontariuszy, dowiedzieć się, jak radzić sobie z emocjami w trudnych sytuacjach podczas zajęć z elementami socjoterapii. Rozwijają swoje zdolności artystyczne na zajęciach plastycznych, muzycznych, teatralnych, ćwiczą także na zajęciach sportowych. Ponadto pracują nad poprawną wymową pod czujnym okiem logopedy, a po wytężonej pracy napełniają swoje brzuszki podczas wspólnych podwieczorków.

„Akwarianie” nigdy się nie nudzą. W listopadzie wybrali się do kina 3D na film „Odlot”, zaś w grudniu z okazji „Mikołajek” zaprosili do siebie teatr Coliber, który wystawił spektakl pod tytułem „Królowa Śniegu”. Były także tańce prowadzone przez aktorów oraz poczęstunek i słodkie upominki od Mikołaja. Na przedstawienie byli zaproszeni wszyscy mieszkańcy Tarchomina oraz dzieci z zaprzyjaźnionego domu dziecka.

Jednak nie samą zabawą żyje człowiek, dlatego „Akwarianie” dzielnie pracowali przez cały grudzień na zajęciach plastycznych, tworząc fantastyczne ozdoby choinkowe oraz kartki świąteczne. Część z nich w postaci drobnych upominków trafiła do osób samotnych i starszych przebywających w domu pomocy społecznej znajdujących się na terenie dzielnicy Białołęka, oraz do ofiarodawców, którzy swoimi darowiznami wspomogli działalność świetlicy.

Świetlica mogła rozpocząć swoją działalność dzięki pomocy księdza proboszcza parafii św. Jakuba na Tarchominie Józefa Góreckiego oraz dotacji otrzymanej z Urzędu m.st. Warszawy Dzielnicy Białołęka.

Chciałbyś przyłączyć się do naszej gromadki rybek akwariowych?

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, a także wolontariuszy
codziennie w godzinach 15:00 – 19:00.

Jeśli chciałbyś w jakiś sposób wspomóc naszą inicjatywę
możesz przekazać darowiznę na rzecz Fundacji.

Możesz również do nas napisać na adres mailowy:
swietlica.akwarium@gmail.com

Dokument został dodany dnia 8.01.2010 o 12.13, ostatnio aktualizowany 20.04.2010 o 20.49